Marslı Ol

Mars Takımı

Emrah Kaya

Emrah Kaya

Kurucu Ortak

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Emrah Kaya, 2001-2018 yılları arasında pek çok gençlik markasının kurulmasına fikir ve operasyonel olarak liderlik etti. 2010’da Global Endeavor Girişimcisi seçildi, 2011’de European Business Awards’ta Avrupa’nın en iyi 10 girişimcisi arasına girdi ve Ruban D’honneur nişanını almaya hak kazandı. 2012’de Youtholding ile Harvard Business School’un Global Partner’ları arasında yer aldı.

Dünyanın finansal teknoloji alanında geçirdiği değişimi yakından takip eden Kaya, 2015’ten bu yana Türkiye’deki dijital bankacılık alanındaki iş modellerine odaklanıyor. Halihazırda e-spor kulübü ve bir oyun şirketinde ortaklığı bulunuyor ve bu sayede gençlerle oyun sektörü üzerinden iletişim kuruyor. 2020 yılından bu yana “İnsanlık için Gıdanın Geleceği” olarak adlandırdıkları Sovital Vitamins markasının da kurucu ortağı olan Kaya’nın “Metaverse: Meta İnsana Hazır mısın?” isimli Nemesis Kitapevinden yayınlamış bir kitabı var.

Metaverse Union Yönetim Kurulu ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Mütevelli Heyetinde yer alan Kaya, 10 yılı aşkın süre Fütüristler Derneği (TFD) ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nde (FODER), Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nde (DPİD) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Şu anda MARS Kurucu Ortağı olarak görev yapıyor.

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu olan Burcu Bekdaş, çoğunluğu startup olan farklı reklam ajanslarında çalıştı. Reklam ajansı tecrübesini sonrasında startuplara taşıdı.

MARS’tan önce üç farklı startup’ın kuruluşuna ve organizasyonel oluşumuna yer sağladı. 2015-2019 yılları arasında Youth Holding’te bir girişim projesinin yöneticisi olarak görev aldı. Mezun olduğu zamandan bu yana girişimcilik duygusu hep devam etti.

Şu anda MARS Kurucu Ortağı olarak görev yapıyor.

Burcu Bekdaş

Burcu Bekdaş

Kurucu Ortak
Eray Yüksek

Eray Yüksek

Kurucu Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Eray Yüksek, 1987 yılında IBM Türk şirketine girdi ve halen dünyada kullanmakta olan birçok ilk projenin yaratılmasında önemli roller üstlendi. IBM’de çalıştığı süre içinde Rotterdam Erasmus Kampüsünde hızlandırılmış Masters of Business Management eğitimi aldı.

29 yıl IBM’de çalışan Yüksek, dünyanın değişik bölgelerinde satış, strateji, gelecek planlama, lider endüstrilerde iş ve teknoloji eşleştirme, çözüm üretme ve ülke ve bölge genel müdürlükleri ve özel projelerde liderlik yaptı.

2016 yılında IBM’den ayrılan Yüksek, bu süre zarfında içlerinde Ukrayna’dan Kazakistan’a kadar 10 ülkenin bulunduğu gelişen pazarlarda Başkan Yardımcısı (VP) ve Genel Müdür olarak IBM şirketleri kurdu ve icrasından sorumlu oldu. 2016-2019 yılları arasında Türkiye Fütüristler Derneği Başkanlığı görevini üstlendi.

Şu anda MARS Kurucu Ortağı olarak görev yapıyor.

Marslı Olmaya Çok Yakınsın!

Premium finans deneyimin zirvesini yaşamak için, 30 saniyede üye ol;

Marslı Ol